Kozmik Enerji Terapisi

Hayatınızı düzensiz buluyor musunuz? Sürekli hayatınızda eksik bir şey olduğunu hissediyor musunuz, ancak bunun ne olduğunu anlayamıyor musunuz? Bazen hayatta sıkışıp kalırız ve bu dünyadaki hiçbir güç bize yardımcı olmuyor gibi gözükür.

İşte o zaman kozmik enerji terapisi yapmaya başlamalısınız! Hayatınızı daha iyi hale getirmek için büyülü bir yeteneğe sahiptir!

Kozmik Enerji Nedir?

Kozmik enerji her yerde var olan yaşam gücüdür. Kozmosta, galaksiler, moleküller arasında ve uzayda bulunur. Yaşamdaki düzeni korumak ve bilincimizi genişletmek esastır. Kozmik enerji, kişinin kendi benliğiyle barışarak ve şimdiki zamanda yaşayarak alınır. Keyiflilik kozmik enerjinin temel özelliğidir. Huzur, sevgi ve neşeyi birleştiren bir zihin halidir.

Kozmik enerji bütün eylemlerimizin, durumlara tepkilerimizin ve bütünlük içindeki fonksiyonlarımızın temelini oluşturur. Tamamen sessizlik ve huzur içinde uyurken vücudumuz bir miktar kozmik enerji alır. Kozmik enerji aşağıdaki nedenlerle gereklidir:

Düzenli bir yaşam sürdürmek için

Mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmek

Bilgi edinmek

Hayattaki tüm durumlara tamamen dahil olmak

Bilincimizi genişletmek için

Din ve Felsefe Ne Diyor:

Hindu felsefesine göre, bu enerji Keşmir Shaivism veya Spiritüel enerji veya Prana olarak bilinir. Kozmik enerjinin kundalini kaynağı olduğu düşünülmektedir . Bazı New Age yazarları bu enerjiyi kuantum sıfır vakum noktası enerjisi ve orgone enerjisi olarak adlandırırlar.

Kozmik Enerji Meditasyonunun Faydaları:

Bedenimiz ve zihnimiz, kozmik enerjiyle beslenen bir enerji alanı ile çevrilidir. Bu pozitif enerji her zaman fiziksel, zihinsel ve ruhsal benliğin iyileşmesine yardımcı olur. Kozmik enerji olumsuzluğu azaltır, tam iyileşmeye yardımcı olur ve yaşamda uyum yaratır. Kozmik enerjinin bazı fiziksel faydaları aşağıda listelenmiştir:

Kozmik enerji kan akışının düzenlenmesini destekler ve kalp üzerindeki stresi azaltır.

Kozmik enerji vücuttaki kortizol ve laktat seviyelerini düşürmeye yardımcı olur. Bunlar genellikle zihinsel stres ile ilişkilidir.

Kozmik enerji, vücuttan serbest radikallerin yok edilmesine yardımcı olur.

Kozmik enerji, kaygı, sinirlilik ve depresyon gibi tüm psikolojik sorunların tedavisinde harikalar yaratıyor .

Kozmik enerji kardiyovasküler hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur ve cilt direncini geliştirir.

Kozmik enerji hafıza işlevini geliştirmeye yardımcı olur . Kendini gerçekleştirme ve gençleştirme duygularını destekleyerek psikolojik benliğin geliştirilmesinde mükemmel bir rol oynar.

Kozmik Enerji ve Meditasyon:

Evrende bol miktarda kozmik enerji var. Bu enerji çakralar, nefes egzersizleri veya enerji iyileşmesi kullanılarak kanalize edilebilir. Bununla birlikte, bu pozitif enerjiyi elde etmenin en iyi ve en basit yolu meditasyondur.

Kozmik enerji bedenimize zihin yoluyla girer. Meditasyon zihnimizin sakin olmasına ve bu kozmik enerjiyi almaya odaklanmasına yardımcı olur.

Çoğu bireyde, çakralar stres, kaygı, korku, olumsuz duygular ve endişeler gibi zihinsel dikkat dağıtıcı unsurlardan dolayı kısmen kapalı olabilir. Kozmik enerji sistemimize çakralardan girer ve vücudun bireysel enerji alanını destekler.

Meditasyon sırasında zihin ve beden bir olma eğilimindedir. Bu, fiziksel ve ruhsal benliği kozmik enerji almaya hazır hale getirir ve kozmik enerji iyileşmesine yardımcı olur.

Uzmanlar, kozmik enerjinin meditasyon yoluyla da kanalize edilebileceğini öne sürüyorlar. Bu meditasyon aklın sükunetini verir ve iç huzuru geliştirir. Zihin sakin olduğunda, kozmik enerjiyi alabilir.

Temel çakradan nefes almaya ve dünyadan enerji emmeye odaklanarak, vücut enerjisini kısa sürede artırabilecektir.

Reiki, kozmik enerjiye ve iç enerjiye erişim ilkesi üzerinde de çalışır. Bu, meditasyon yoluyla kozmik enerji almak için mükemmel bir yöntemdir.

Kozmik Enerji Gerçekten İyileştirebilir mi?

Kozmik enerji ile iyileşme, bu enerjiyi bir şifacıdan aldığınızda gerçekleşir. Pozitif veya iyi enerji her zaman zihinsel, fiziksel ve ruhsal benliğin iyileşmesine yardımcı olur. Kozmik enerji sizi içeriden dışarıya iyileştirmeye yardımcı olabilir. İnsan zihni ve bedeni, kozmik enerji tarafından beslenen bir enerji alanına yazılır. İnsan faaliyetleri hem pozitif hem de negatif enerji üretir ve negatif enerji arttığında sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırız.

Kozmik enerji alarak, negatif enerjiyi azaltabilir veya kaldırabilir ve bir uyum yaratabilirsiniz. Sağladığı fiziksel faydalardan bazıları şunlardır:

Doğru kan akışına yardımcı olur ve kalbinizin iş yükünü azaltır

Genellikle stresle ilişkili laktat ve kortizolün azaltılmasına yardımcı olur

Serbest radikalleri azaltmada yardımcı olabilir

Daha yüksek cilt direnci oluşturur ve kardiyovasküler hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur

Depresyon , kaygı ve sinirlilik dahil tüm psikolojik sorunların giderilmesine yardımcı olur

Kendini gerçekleştirme ve gençleştirme duygularını artırarak psikolojik benliği geliştirir.

Ayrıca hafızayı geliştirir.