Parapsikoloji

Parapsikoloji Nedir?

Parapsikoloji, paranormal veya “psişik” fenomenleri araştıran bir çalışma alanıdır. Araştırmacılar, ekstra algı (ESP), öngörü (geleceği algılama), telepati (zihin-zihin iletişim) ve telekinezi ( Parapsikologlar, iddia edilen fenomenleri psi olarak adlandırırlar.Vücudun dışındaki deneyimler, görünüşler ve ruhun  çıkması gibi görünüşte doğaüstü olaylar da araştırılmıştır.

Psikoloji, davranış ve deneyimin bilimsel bir çalışmasıdır. Para-psikoloji, paranormal deneyimler adı verilen davranış ve deneyim anormalliklerini inceler. Paranormal olgular zaman, mekan ve kuvvetin sınırlarını aşar.

Parapsikoloji’nin içerisindeki alt konular şunlardır;

*Telepati

*Ön görü/ kehanet

*Ruh/hayalet
*Telekinezi ( cisimleri oynatma)

*Reankarnasyon

*Geçmiş Yaşam Regresi

gibi saymakla bitmeyen uçsuz bucaksız bir ruh bilimidir.

Geçmiş yıllarda Umut Pak Parapsikoloji üzerine bir çok çalışmalar yapmış ve ruhlarla irtibat kurmayı başararak kanıtlamıştır. Aynı zamanda kendi çalışmalarında Reankarnasyona da şahit olmuş hatta bunun üzerine danışanlarına Regresyon/Hipnoz uygulayarakta hizmetler vermiştir. Toplu şekilde ruh seansı da düzenlemektedir.
Parapsikoloji maalesef günümüzde cemaat ve tarikatların elinde oyuncak olmuştur. Bu uzun uğraşlar gerektiren ve herhangi bir dinle bağlantısı bulunmayan evrensel bir çalışma sistemidir.
Sistemin muhattabı dinler değil direk olarak ruhtur.

-Büyüye ve musallata uğrayanlar,  negatif enerjiye maruz kalanlar, aurasında yırtık bulunanlar, yaşam enerjisi düşenler, hiçbir işi rast gitmeyenler, sürekli korkan veya huzursuz olan gibi insanlar bu tarz Parapsikolojik rahatsızlıklara yakalanmışlardır.

Tüm dünyada bir ilim haline gelen bu dal yurt dışında tıptan da ileri seviye çalışılmaktadır.