Usui Reiki

Reiki, iyileşmeyi de destekleyen, stres azaltma ve gevşeme için bir Japon tekniğidir. “Ellerin üzerine uzanarak” yönetilir ve görünmeyen bir “yaşam gücü enerjisi” nin içimizden aktığı ve hayatta olmamıza neden olan şeyin bu olduğu fikrine dayanır. Birinin “yaşam gücü enerjisi” düşükse, hastalanma veya stres hissetme olasılığımız daha yüksektir ve eğer yüksekse, mutlu ve sağlıklı olma yeteneğimiz daha yüksektir.

Reiki kelimesi iki Japonca kelimeden oluşur – “Tanrı’nın Hikmeti veya Yüksek Gücü” anlamına gelen Rei ve “yaşam gücü enerjisi” olan Ki. Yani Reiki aslında “ruhsal olarak yönlendirilen yaşam gücü enerjisi” dir.
Bir tedavi, içinden ve etrafınızdan akan harika bir ışıltı gibi hisseder. Reiki, rahatlama ve huzur, güvenlik ve esenlik duygularını içeren birçok yararlı etki yaratarak beden, duygular, zihin ve ruh dahil olmak üzere tüm insana davranır. Birçoğu mucizevi sonuçlar bildirdi.
Reiki, herkesin kullanabileceği basit, doğal ve güvenli bir ruhsal şifa ve kendini geliştirme yöntemidir. Bilinen hemen hemen her hastalığa ve hastalığa yardım etmede etkili olmuştur ve her zaman faydalı bir etki yaratır. Ayrıca, yan etkileri hafifletmek ve iyileşmeyi desteklemek için diğer tüm tıbbi veya terapötik tekniklerle birlikte çalışır.
İnanılmaz derecede basit bir öğrenme tekniği olan Reiki’yi kullanma yeteneği her zamanki anlamıyla öğretilmez, ancak bir Reiki dersi sırasında öğrenciye aktarılır. Bu yetenek, bir Reiki ustası tarafından verilen bir “uyumlama” sırasında aktarılır ve öğrencinin, kişinin sağlığını iyileştirmek ve yaşam kalitesini artırmak için sınırsız bir “yaşam gücü enerjisi” kaynağından yararlanmasını sağlar.
Kullanımı kişinin entelektüel kapasitesine veya ruhsal gelişimine bağlı değildir ve bu nedenle herkes tarafından kullanılabilir. Her yaştan ve geçmişten binlerce insana başarıyla öğretildi.
Reiki doğası gereği manevi iken, bir din değildir. Hiçbir dogması yoktur ve Reiki’yi öğrenmek ve kullanmak için inanmanız gereken hiçbir şey yoktur. Aslında, Reiki hiçbir şekilde inanca bağlı değildir ve inansanız da inanmasanız da işe yarayacaktır. Reiki Tanrı’dan geldiği için, birçok insan Reiki kullanmanın onları sadece entelektüel bir kavrama sahip olmaktan ziyade dinlerinin deneyimiyle daha fazla temas ettirdiğini fark eder.
Reiki bir din olmasa da, başkalarıyla uyumu teşvik edecek şekilde yaşamak ve hareket etmek yine de önemlidir. Reiki doğal şifa sisteminin kurucusu olan Mikao Usui , tüm kültürlerde neredeyse evrensel olan barış ve uyumu teşvik etmek için belirli basit etik ideallerin uygulanmasını tavsiye etti.
Reiki’yi geliştirdikten birkaç yıl sonra bir meditasyon sırasında Mikao Usui, Reiki uygulamasına Reiki İdeallerini eklemeye karar verdi. İdealler kısmen, Mikao Usui’nin hayran olduğu Japonya Meiji imparatorunun beş prensibinden geldi. İdealler, Usui Reiki’ye manevi denge eklemek için geliştirildi. Amaçları, insanların bilinçli olarak kendini geliştirmeye karar vererek ruhu iyileştirmenin Reiki şifa deneyiminin gerekli bir parçası olduğunu anlamalarına yardımcı olmaktır. Reiki şifa enerjilerinin kalıcı sonuçlara sahip olması için, danışan kendi şifasının sorumluluğunu üstlenmeli ve bunda aktif bir rol almalıdır. Bu nedenle, Reiki’nin Usui sistemi, Reiki enerjisinin kullanımından daha fazlasıdır. Eksiksiz bir sistem olması için kendini geliştirmeye yönelik aktif bir bağlılığı da içermelidir.
Mutluluğu davet etmenin gizli sanatı
Tüm hastalıkların mucizevi ilacı
Sadece bugün için öfkelenmeyin
Endişelenmeyin ve şükranla
dolun Kendinizi işinize adayın. İnsanlara karşı nazik olun.
Her sabah ve akşam dua ederken ellerinizi birleştirin.
Bu kelimeleri kalbinize dua edin
ve bu kelimeleri ağzınızla söyleyin
Beden ve zihnin gelişimi için Usui Reiki Tedavisi
Kurucu,
Usui Mikao