Hint Astrolojisi

Vedik astroloji sidereal bir astrolojidir ve Hindistan’da Jyotisha olarak adlandırılır. Çevirisinde, Jyotisha Işık Bilimi anlamına gelir . Kökenleri çoğunlukla eski Hint yazılarında, Vedalarda veya Mahabharata gibi destanlarda görülür .

Arkeologların Arap dünyasında (Babil) buldukları en eski doğum takımyıldızları da yıldız okumalarıdır. Bu arada, Babil’de orijinal veya eski bir astroloji olduğu varsayılır ve daha sonra Hindistan’a göç eder.

Geçmişte, bugün olduğu gibi, Jyotisha Hindistan’da bir ritüel veya fedakarlık için ideal zamanı belirlemek için kullanılır. Düğünler, ilaç tedavileri ve isimler genellikle sadece yıldızlara baktıktan sonra verilir.

Hint Astrolojisi bize ne kazandırır?

Ruhsal açıdan, Vedik astroloji bir tür aynadır ve bireyin doğadan ve evrenden gelen tüm etkilerle ilişkisini kurar.

Hint Astroloji sistemi bizlere gelişim ve olgunlaşma konusunda oldukça yarar sağlamaktadır. Bizi bir yolculuğa sürükleyen Hint Astrolojisi kendi gücümüzün farkında olmak ve kendi adımıza hayatımıza ışık tutmayı hedefler. Herkes hayatına karanlık tarafını görüp bir şekilde ışık tutmak ister bu ışık kuşkusuz Hint Astrolojisiyle olmalıdır. Hayattaki yolculuğa farklı açılardan bakmanız sizleri kadersel anlamda değiştireceği gibi yaşantınızda fark edeceğiniz ve daha önceden göremediğiniz bulguları da ortaya çıkartacaktır.

Yol haritamız olan Hint Astrolojisi sizleri önünüzdeki aylar ve günlerde neler beklediğini neleri ne zaman diliminde yapmanız gerektiğini size göstererek bir nevi hayat rehberiniz pusulanız olacaktır.