Yaşam Koçluğu

Kişinin yaşamında olduğu yerden olmak istediğin yere doğru yaptığı bir yolculuktur bu yolculukta Yaşam Koçu ona destek olur motivasyon sağlar ve hedeflerini belirlemesini sağlar. Yaşamında ne olmasını istiyorsa bunları derinlemesine konuşur böylece kişi sahip olduğu gücü yapabileceklerini yani kendi potansiyelini keşfetmiş olur ve bu potansiyeli ortaya dökmek için bir yolculuğa çıkar.

Yaşam koçluğu aslında insanlarımızdan şu anki çevresel olarak nerede nasıl yapacağını takıldıkları noktalarda çıkamadıklarında, duygusal dönemlerde, iş durumlarında, arkadaşlık seçimlerinde ve ailesel konularda çıkış bulamadıklarında onlara yol göstericiliği sunar. Gelen danışanlara doğruyu yanlışı göremedikleri zamanlar onlara doğruyu ve yanlışı göstererek kişiye yol açar.

Yaşam Koçu kişiye yollar sunar ve bu yolların seçimi de kişiye kalmıştır. Manevi bir ışık tutarak kişiye rehberlik eder.

Yaşam Koçluğu seansı alanlar neleri kazanır?

-Daha düzgün ve bütün içerisinde yaşamanın ne demek olduğunu anlar.

-İnsan olarak kendisini sevmeyi ve değer vermeyi öğrenir bu kavramları zamanla sadece öğrenmek değil yaşantısında hissetmeye başlar.

-Kendisini daha iyi tanır ve tanımaya başladığı için hızlı kararlar alır, başkalarının ne söylediğini düşünmek yerine zaman kaybetmeyi bırakarak işine yönelir.

-Elindeki potansiyel gücünü keşfeder. Zor olanı daha nasıl kolaya çevirebiliceğini öğrenir ve kolay yapabiliceklerini netleştirir.

-Hedef belirler ve belirlediği hedefte sonuca ulaşmak adına daha emin adımlar atar.

-Değiştiremeyeceği şeyleri kabul ederek huzura varır. İç huzura doyar ve özgürleşir.

-Sorumluluk duygusunu kazanır iş ve aile hayatına çözüm odaklı bakar.

-Bakış açıları çoğalır ve daha önce karşısında durupta göremediği ihtiyaç duyduğu yolları keşfeder.

Dünyada Elon Musktan tutun da Bill Gates’e kadar herkesin bir rehberi var. Sıradan insanlarında dahil.